Uroda

Keratynowe prostowanie włosów w domu – krok po kroku

wlosy-prostowanie-domowe-sposoby

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg zyskujący popularność w ostatnich latach. Wiele kobiet decyduje się na taki sposób pielęgnacji z różnych powodów, jednak największą zaletą jest długotrwały efekt i odżywienie włosów już po jednym zabiegu. Olejowanie, odżywki czy maski to formy pielęgnacji, które wymagają więcej czasu, systematyczności i zachodu. Jeśli chcesz zdecydować się na keratynowe prostowanie włosów w domu, możesz to zrobić. 

Keratynowe prostowanie włosów – na czym polega zabieg?

Masz problem z puszącymi się włosami i tzw. efektem „siana”? Regularnie łamią ci się końcówki? A może masz zniszczone włosy po koloryzacji lub po stylizacjach przy użyciu wysokich temperatur? Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałaś w swojej głowie „tak”, to taki zabieg jest właśnie dla ciebie.

Keratyna to podstawowy składnik budujący nasze włosy. Gdy z różnych powodów go zabraknie, włosy tracą blask, puszą się, są podatne na zniszczenia. Zabieg keratynowego prostowania włosów to proces polegający na dostarczeniu włosom dużej ilości keratyny, która odbudowuje braki i sprawia, że włosy wyglądają jak w reklamach szamponów. Dodatkowym efektem jest idealne wyprostowanie włosów, które przypominają gładką taflę. Za pomocą specjalnych zestawów, możesz wykonać zabieg samodzielnie w domu.

włosy prostowanie

Zabieg w domowym zaciszu krok po kroku

Zaczynamy przede wszystkim od zgromadzenia informacji na ten temat, a także rozglądamy się za odpowiednimi produktami. Keratynowe prostowanie włosów w domu nie jest wymagające jeśli chodzi o zakup różnych produktów. Możemy kupić gotowy zestaw do keratynowego prostowania włosów, gdzie znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy. Zestaw powinien zawierać specjalny preparat, silnie oczyszczający szampon, odżywkę, a także specjalny pędzelek to nałożenia produktu i rękawiczki. Jeśli wszystko już mamy, zaczynamy zabieg.

Krok 1: Dokładnie myjemy włosy szamponem oczyszczającym, aby włos był czysty, pozbawiony silikonów bądź innych wypełniaczy.

Krok 2: Oddzielamy włosy na mniejsze pasma, i dokładnie nakładamy produkt pędzelkiem na całe włosy, nie dotykając skóry głowy. Jeśli wasze włosy są długie i gęste, poproście o pomoc mamę, siostrę czy przyjaciółkę. Pamiętajcie o założeniu rękawiczek podczas nakładania produktu.

Krok 3: Zależnie od zakupionego zestawu, postępujemy zgodnie z instrukcją. Zazwyczaj jest to rozczesanie włosów, spłukanie ich i nałożenie odżywki.

Krok 4: Przez 48 godzin po zabiegu nie myjemy włosów, powstrzymujemy się przed stylizacją, pielęgnacją i innymi działaniami. Jest to kluczowe w przypadku utrzymania się efektu.

Po 2-3 dniach można już spokojnie zacząć myć włosy. Warto zwrócić uwagę na kosmetyki, jakie po zabiegu stosujemy do pielęgnacji. Najlepiej, aby miały one w swoim składzie keratynę, ponieważ pozwoli to utrzymać efekt prostych i odżywionych włosów na dłużej.

prostowanie włosów

Czy warto wykonać taki zabieg?

Zdecydowanie tak! Należy pamiętać o tym, że poza efektem idealnie wyprostowanych włosów, przede wszystkim dostarczamy im podstawowego składnika, budulca, który sprawia, że włosy są zdrowe i lśniące. Keratynowe prostowanie włosów w domu jest jak najbardziej możliwe, aczkolwiek przy gęstych włosach może wymagać pomocy drugiej osoby. Chociaż zabieg może nam zająć kilka godzin, efekt utrzyma się nawet do 3 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *