Uroda

Kąpiel siarczkowa w domu – jak przygotować?

kąpiel siarczkowa w domu

Kąpiele lecznicze stosowane są od wielu lat w różnych uzdrowiskach. W ostatnich czasach popularne stają się lecznicze kąpiele w zaciszu domowym. Wymagają niedużego przygotowania, a potrafią w bardzo pozytywny sposób wpływać na samopoczucie. Jak przygotować kąpiel siarczkową w domu?

Kąpiele siarczkowe w domu i ich niesamowite właściwości

Istnieją różne rodzaje kąpieli leczniczych. Zaliczają się do nich kąpiele solankowe, siarczkowe, borowinowe oraz ziołowe. Kąpiele siarkowe w domu są coraz częściej stosowanym zabiegiem. Głównym składnikiem kąpieli siarczkowych są jony siarczkowe i siarkowodór. Poza siarką, zawiera również mikro i makroelementy, takie jak: brom, jod, bor.

Składniki te mogą powodować drażnienie, dlatego też w trakcie kąpieli może wystąpić chwilowe przekrwienie skóry i narządów wewnętrznych. Jednak po chwili objawy te zanikają a w efekcie skóra, staje się niesamowicie wygładzona i odświeżona. Poza tym kąpiele siarczkowe w domu, poprawiają krążenie oraz w znaczący sposób zmniejszają rozstępy czy cellulit. Regularne odbywanie takich kąpieli może przynieść niezwykłe efekty, w postaci oczyszczenia organizmu z wszelkich toksyn.

Kiedy kąpiele siarczkowe pomagają a kiedy mogą zaszkodzić?

Kąpiele siarczkowe to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu w domu i zadbanie o siebie i swój organizm! Kąpiele te pomagają w leczeniu wiele chorób. Kąpiele tego rodzaju przyśpieszają procesy metaboliczne, doskonale oczyszczając organizm z toksyn. Poza tym działają przeciwzapalnie, co w efekcie powstrzymuje niszczenie tkanek oraz wspiera regenerację organizmu. Sól siarczana zmieszana z wodą, świetnie się sprawdza w walce z różnego rodzaju chorobami skórnymi: likwiduje martwy naskórek i zmiękcza zrogowacenia.

Kąpiel siarczkowa w znacznym stopniu poprawi odporność organizmu. Posiada niesamowite działanie bakteriobójcze oraz antyhistaminowe. W dodatku, wspiera również leczenie chorób reumatologicznych, bóli kręgosłupa, stawów i kończyn. Trzeba jednak uważać, bowiem niewłaściwie stosowane kąpieli siarkowych, może być poważnym obciążeniem dla organizmu.

Gdzie zakupić sól siarczkową do kąpieli?

Siarkę do kąpieli, jak i sól siarczaną można zakupić w wielu naturalnych sklepach stacjonarnych i internetowych. Szeroki wybór soli siarczkowej jest również w aptekach. Jeżeli preferujemy produkty najwyższej jakości, warto wybrać się do salonów SPA, które posiadają sporą ilość takich produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *