Moda

Jakie buty do szarej sukienki wybrać?

jakie buty do szarej sukienki

Szare sukienki cieszą się ogromną popularnością wśród pań. Te klasyczne, uniwersalne i subtelne sukienki chyba nigdy nie wyjdą z mody. Szare sukienki mają jeszcze jedną istotną zaletę. Pasują do niemal całej palety barw. Dzięki temu możliwy jest dobór różnego rodzaju dodatków, bez względu na ich kolorystykę. Jednym z takich dodatków są oczywiście buty. Warto zatem wiedzieć jakie buty do szarej sukienki pasować będą idealnie.

Szara sukienka a kolor butów

Jak wspomniano, szarą sukienkę cechuje duża uniwersalność. Wynika to m.in. z tego, że kolor szary łączy się z niemal każdą inną barwą. Dotyczy to także koloru butów. Dobrym rozwiązaniem jest założenie do szarej sukienki butów w kolorze bordowym, granatowym czy ciemnofioletowym. Nie oznacza to jednak, że do szarej sukienki nie można założyć butów o nieco bardziej intensywnej barwie. Wręcz przeciwnie.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby do szarej sukienki założyć buty czerwone, niebieskie czy różowe. Można zatem śmiało powiedzieć, że wybierając buty do szarej sukienki każda z pań kierować może się po prostu swoim gustem i upodobaniami.

Szara sukienka a szpilki

Jednym z rodzajów damskich butów, które idealnie pasują do szarej sukienki są szpilki. Jak jednak wiadomo szpilki szpilkom nierówne. Dlatego ważne jest jakie dokładne szpilki dopiera się do szarej sukienki. Wszystko zależy od tego na jaką okazję ma być ubrana szara sukienka i szpilki oraz choćby od pory roku. Jeśli szara sukienka ma być ubrana do pracy wówczas dobrym rozwiązaniem będzie wybór czarnych i zabudowanych szpilek.

Alternatywą mogą być czółenka, które idealnie pasują do stylizacji do pracy. Latem jednak, zwłaszcza w gorące dni, typowe szpilki mogą nie być zbyt komfortowe. Można je zatem zastąpić sandałkami na niewysokim obcasie. A co z doborem szarych szpilek do szarej sukienki? Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie. Pamiętać jednak trzeba o tym, aby takie połączenie przełamać jakimś kolorem. Może być to np. czerwony pasek lub czerwona torebka.

Szara sukienka a różne rodzaje butów

Odpowiadając na pytanie jakie buty do szarej sukienki pasować będą najlepiej, odpowiedzieć można przekornie, że niemal każde. Nie są to bowiem jedynie szpilki. Świetnie sprawdzą się tu także buty sportowe.

Oczywiście odpowiednio dobrany musi być także krój szarej sukienki. Najlepiej jeśli będzie to szara, dresowa sukienka. Ciekawym rozwiązaniem będą także espandryle na koturnie. Idealnie pasować będą do szarej sukienki w kwiaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *