Pielęgnacja

Jak złuszczyć naskórek na stopach? Poznaj domowe sposoby

jak zluszczyc naskorek na stopach

Naskórek łuszczy się czasami na stopach, co bardzo brzydko wygląda. Dobrze jest złuszczyć taki naskórek i poprawić wygląd swoich stóp. Najlepiej jest zastosować domowe, w pełni bezpieczne metody, które nie uszkodzą skóry, a szybko pozwolą poprawić wygląd stóp. Szczególnie w lecie panie chcą czarować świat pięknymi i gładkimi stopami. Warto wybrać skuteczne metody naszych babek i prababek, aby osiągnąć ten efekt niedrogo i bez szkody dla naszego ciała. W tym artykule powiemy jak złuszczyć naskórek na stopach domowymi sposobami.

Konieczny jest pedicure

Domowy pedicure jest podstawą. Naskórek ściera się tarką do pedicure, delikatnie, aby nie pozbawić stóp warstwy ochronnej. Później wygładza się skórę peelingiem. Można zrobić peeling domowym sposobem – fusy z kawy i olejek dają bardzo wydajny i efektywny peeling.

Pestki z malin ususzone oraz zmieszane z olejkiem aromatycznym lub zwykłym olejem jadalnym dają doskonały peeling. Peeling z grubego cukru oraz oleju też jest bardzo dobry. Po wykonaniu takiego peelingu należy dokładnie umyć stopy, osuszyć je i wetrzeć w nie balsam. Taka metoda jest bardzo efektywnym sposobem pielęgnowania stóp.

naskorek-stopy

Skarpetki złuszczające do stóp domowego wyrobu

Do stworzenia takich skarpetek wykorzystuje się 5 łyżek kremu Rombalsam Urea 30%, bawełniane skarpetki bezuciskowe, 4 duże łyżki kwasku cytrynowego, 2 łyżki oliwy z oliwek, 5 kropli olejku pichtowego, 5 kropli olejku cytrynowego oraz folię spożywczą. Składniki miesza się dokładnie, powstałą masę nakłada się na stopy, na niej lokuje się folię spożywczą. Trzeba posiedzieć godzinę z taką folią, następnie zdjąć ją i dokładnie umyć stopy. Nazajutrz naskórek powinien sam powoli złuszczać się. Jeśli naskórka jest dużo to wówczas dobrze jest spać w takich skarpetach i rano wziąć prysznic. Dobry efekt jest gwarantowany.

Łyżka soku z cytryny oraz dwie rozpuszczone aspiryny pozwalają stworzyć miksturę do złuszczania naskórka. Jest to niedrogi, ale bardzo skuteczny i nieszkodliwy sposób. Ocet jabłkowy pomaga zmiękczyć naskórek i pozbyć się go bardzo szybko.

stopy-naskorek-luszczenie

Dlaczego warto wybrać domowe metody?

Sposoby naszych babek są jak zwykle niezawodne, niedrogie i nie mają w sobie chemii, która jest bardzo szkodliwa dla ludzkiego ciała. Lepiej zatem sięgać po tanie i nieszkodliwe składniki do produkowania domowych peelingów czy skarpetek złuszczających niż kupować drogie kosmetyki sprzedawane w drogeriach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *