Uroda

Jak zamaskować cienie pod oczami?

jak zamaskować cienie pod oczami

Jak zamaskować cienie pod oczami ? To pytanie zadaje sobie niejedna z nas widząc co rano nieestetyczne, ciemne sińce w lusterku. To z ich powodu, często już od rana nasze oczy i twarz wyglądają na zmęczone i starsze niż są w rzeczywistości. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zapobiegać?

Sińce i worki pod oczami – przyczyny

Oczy to nasza wizytówka. Jasne, promienne są oznaką dobrej kondycji i zdrowia, a podkrążone, z ciemnymi sińcami dodają lat. Podkrążone i spuchnięte mogą świadczyć o braku odpowiedniej ilości snu, przemęczeniu lub być oznaką poważnej choroby. U większości dorosłych osób worki i sińce pod oczami powstają w wyniku naturalnego procesu starzenia i migracji tkanek. Ale często już młode osoby szukają sposobów się jak zamaskować cienie pod oczami, szczególnie jeżeli prowadzą niezdrowy tryb życia albo jest to spowodowane uwarunkowaniami genetycznymi.

Metody, które pomogą poprawić wygląd skóry wokół oczu

Jak zamaskować worki pod oczami ? Jest na to kilka sposobów. Najlepiej zacząć od metod naturalnych, które były stosowane z powodzeniem przez nasze babcie. Do najbardziej popularnych należą okłady ze świeżego ogórka lub surowego ziemniaka. Oba warzywa należy schłodzić przed nałożeniem co pozwoli na bardziej spektakularne efekty.

Powszechnie stosowane są również okłady z herbaty czarnej czy rumianku, które działają obkurczająco i stymulująco na naczynia krwionośne w okolicach oka. Jeżeli domowe metody nie pozwolą na ukrycie worków i obrzęków, można skorzystać z terapii w gabinetach medycyny estetycznej. Odpowiednio dobrane zabiegi skutecznie zredukują cienie i opuchnięcia pod oczami.

Korektor – nasz sprzymierzeniec w walce o piękne spojrzenie

Najprostszym, nieinwazyjnym rozwiązaniem jest dobry korektor na cienie pod oczami. Warto poświęcić odrobinę czasu na jego poszukiwanie w drogerii i odnaleźć idealne dla naszej cery odcienie. Przy jego umiejętnym dobraniu przestanie nas dręczyć pytanie jak zamaskować cienie pod oczami. W poradnikach kosmetycznych można znaleźć informacje w jaki sposób z prawidłowo z nich korzystać.

Warto w pierwszej kolejności pod oczami nałożyć korektor maskujący, który zneutralizuje niebieskawe i sine zabarwienie. Taki korektor należy dokładnie wetrzeć a następnie użyć następnego, jasnego korektora dokładnie wklepać go na linii gdzie przebiega cień. Dobrze dobrany i właściwie położony korektor do cieni pod oczami pozwoli na ukrycie wszelkich, nieestetycznych mankamentów oka. Warto dbać o oczy i o skórę wokół nich. A one odwdzięczą się błyskiem i zdrowym, pięknym spojrzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *