Lifestyle

Jak usunąć plamy po antyperspirancie?

jak-usunac-plamy-antyperspirant

Zastanawiasz się, jak usunąć plamy po antyperspirancie? Rzeczywiście niełatwo się ich pozbyć, jednak istnieją na to pewne skuteczne sposoby. Jeśli chcesz szybko usunąć zabrudzenia, zaopatrz się w któryś z produktów: amoniak, sodę oczyszczoną, wodę utlenioną lub spirytus/wódkę. Dowiedz się więcej.

Jak usunąć plamy po antyperspirancie amoniakiem?

Jest to niezwykle proste. Wystarczy skropić plamę płynnym amoniakiem. Zakupisz go w sklepach chemicznych. W marketach budowlanych dostaniesz kilkudziesięciu procentowy roztwór amoniaku. Jednak najtańszą i najłatwiejszą opcją jest wymieszanie sypkiego węglanu amonu z wodą, a następnie polanie plamy.

Produkt ten jest stosowany w celu spulchnienia ciast oraz ciastek, a wyglądem przypomina tradycyjny proszek do pieczenia. Sypki węglan amonu znajdziesz w działach z produktami do pieczenia. Jednak w przypadku takich tkanin jak: wełna, jedwab oraz lycra, stosuj tylko amoniak rozcieńczony o stężeniu nieprzekraczającym 50%.

Soda oczyszczona szybko usunie plamę po antyperspirancie

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, jak usunąć plamy po antyperspirancie najprostszym sposobem, trafiłeś idealnie. Doskonale sprawdzi się do tego zadania soda oczyszczona, którą większość z nas ma w domu.

Sposób na pozbycie się zabrudzenia jest bardzo łatwy, wystarczy, że zamoczysz tkaninę w wodzie z łyżeczką sody. Inną, równie prostą metodą jest nacieranie plamy pastą do zębów, która ma w składzie sodę.

usuniecie-plam-antipespirant

Usuń plamę z delikatnych tkanin z pomocą wody utlenionej

Woda utleniona sprawdzi się jako delikatny wybielacz. Najlepiej stosować ją do białych ubrań, gdyż kolorowe mogą zostać odbarwione. Szczególnie zaleca się roztwór 3% wody utlenionej w połączeniu ze zwykłą wodą w proporcji 1:3.

Jeśli chcemy uzyskać lepszy efekt, do rozczynu można dodać kilka kropki amoniaku lub octu. Ciecz nałóż na plamę na około pół godziny, a następnie wypierz.

Woda i spirytus- idealny odplamiacz zabrudzeń po antyperspirancie

Z powyższych propozycji wiesz już, jak usunąć plamy po antyperspirancie. Jeśli jednak nie masz pod ręką żadnego z wyżej wymienionych produktów, możesz zastosować spirytus lub wódkę rozcieńczoną z wodą w proporcji 1:1.

Nanieść ciecz na zabrudzenie i zostaw na 30 minut. W tym czasie mieszanka zadziała jak odplamiacz i usunie wszelkie plamy po antyperspirancie. Aby pozbyć się zapachu alkoholu, po odplamieniu wypierz ubranie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *