Lifestyle

Jak upiąć włosy do ramion na co dzień?

jak upiąć włosy do ramion

Już nie krótkie, ale jeszcze nie długie, zarówno proste jak i falowane, sprawiają, że ich właścicielki stale zadają sobie pytanie: jak upiąć włosy do ramion na co dzień? Co zrobić, żeby nie tylko dobrze wyglądały, ale żeby fryzura była trwała, praktyczna a przy tym łatwa do zrobienia? Oczywiście, jest kilka możliwości.

Upięcia odsłaniające kark

Podstawową zaletą wysoko spiętych włosów jest fakt, że fryzury tego typu są bardzo wygodne i praktyczne, szczególnie w gorące, letnie dni. Dodatkowo fakt, że pozwalają one na odsłonięcie szyi i karku sprawia, że odcinek twarz-ramiona jest nieco wyszczuplony. Zaliczymy tutaj wszelkiego rodzaju koczki, zawijańce czy „końskie ogony”.

Odpowiednio upięty kok pasuje praktycznie do każdej stylizacji – luźny i specjalnie nieco „rozczochrany” idealnie podkreśli romantyczne, delikatne motywy, podczas gdy mocno zaczesany do tyłu doskonale sprawdzi się do tych bardziej oficjalnych sytuacjach. Fryzurę tą można upinać praktycznie na każdej wysokości, chociaż ostatnio niezwykle popularne są zwracające uwagę koczki na samym czubku głowy.

Odpowiadając sobie na pytanie o to, jak upiąć włosy do ramion na co dzień, warto pamiętać o tradycyjnych „końskich ogonach” – opcji, która kojarzy się często ze sportem (szczególnie, w przypadku tych wysoko upiętych), własnie dlatego, że wybierają ją osoby, które cenią sobie wygodę.

Niezwykle modne, a przy tym bardzo łatwe do zrobienia są różnego rodzaju koszyczki i zawijańce. Prezentują się one niezwykle efektownie i elegancko, a tak naprawdę ich tajemnica kryje się często tylko w odpowiednio splecionym warkoczu czy spinkach wpiętych w dobrym miejscu. Zrobienie tego typu fryzur wymaga na początku pewnej wprawy, ale po kilku próbach okazuje się, że efekt wart jest zachodu.

Jeszcze więcej luzu

Tym, którzy lepiej czują się we włosach rozpuszczonych i preferują artystyczny nieład, można z powodzeniem polecić upięcia, zrobione tylko z części włosów znajdujących się na czubku głowy, pozwalając przy tym reszcie spływać swobodnie na ramiona. Z pasm, zebranych znad czoła, można zrobić zawadiacki koczek, zapleść je w romantyczny warkoczyk, czy też subtelnie związać gumką w jednym lub kilku miejscach.

Jak upiąć włosy do ramion na co dzień? Przede wszystkim tak, żeby dobrze się czuć ze swoją fryzurą. Warto też brać pod uwagę warunki, na którą będzie ona narażona – czy należy do tych, które można łatwo poprawić w razie, gdyby się zniszczyła, czy jednak jest bardziej skomplikowana. Dobrze jest również pamiętać o dodatkach, takich jak kolorowe gumki, eleganckie wsuwki czy ozdobne spinki, które nie muszą tylko neutralnie podtrzymywać upięcia, ale również mogą być stylową ozdobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *